Jul 23, 2011

На мережах усіх WCDMA операторів запущено HSPA

Згідно заяви Global mobile Suppliers Association, оператори дуже швидко розвивають HSPA+ мережі, включаючи Dual Cell HSPA+ (DC-HSPA+), на даний момент запущено у комерційну експлуатацію 39 DC-HSPA+ мереж, що на 70% більше, аніж три місяці тому. Не менш як 26 DC-HSPA+ мереж зараз будуються чи заплановані.

DC-HSPA+ системи комбінують модуляцію 64QAM та дві несучі (2×5 MHz = 10 MHz), що подвоює швидкість передачі інформації. Така можливість з'явилась у специфікаціях 3GPP Release 8, і забезпечує теоретичну швидкість у каналі до абонента 42 Mbps. Для каналу від абонента використовується модуляція 16QAM, що забезпечує швидкість до 11.5 Mbps, а у майбутньому ця швидкість буде збільшена до 23 Mbps.


Зараз у світі налічується 410 комерційних HSPA мереж, і GSA запевняє, що усі WCDMA (3G) у світі уже імплементували і запустили високошвидкісну передачу даних HSPA (High Speed Packet Access) на своїх мережах. З першого комерційного запуску у лютому 2009 року, HSPA+ (HSPA Evolved) стала строімко розвиватись, підтвердили інтерес до технології 193 оператори у 83 країнах, з яких 136 мережі у 69 уже знаходяться у комерційні експлуатації, що означає що кожен третій 3G/HSPA-оператор запустив чи планує запустити HSPA+.

Серед HSPA операторів є 89 мережі із піковою швидкістю 21Mbps, 8 із 28Mbps та 39 мереж DC-HSPA+ з піковою швидкістю 42Mbps. Декілька операторів запланували імплементацію рішень, що дозволять досягати пікової швидкості 84Mbps. За прогнозами GSA до кінця року у світі налічуватиметься не менше 170 HSPA+ мереж.

No comments:

Post a Comment