замовляй футболку

May 7, 2010

МТС віддає експлуатацію своєї мережі NSN-у

Оператор зв'язку ОАО «Мобильные ТелеСистемы» (МТС) у квітні повідомив про підписання п'ятирічного контаркту з Nokia Siemens Networks на повне керування та експлуатацію мережі у Центральному Федеральному Окрузі Російської Федерації, за виключенням Москви.

Згідно контакту МТС передасть NSN експлуатацію і керування мережею*, а також та частину персоналу (250 чоловік, що переведуть в NSN). Це один з перших подібних значнх контактів на теренах СНД.

* Керування мережею – це, зокрема, контроль за роботою усього обладнання, його монтаж, налаштування і введення в експлуатацію, дистанційна заміна програмного забезпечення, проектування нових сегментів, оптимізація мережі, та інше.

За повідомленням МТС, компанія має намір оцінити ефективність проекту з аутсорсингу обслуговування мережі у ЦФО РФ. Висновки вплинуть на рішення щодо тиражування проекту в інших регіони країни, та, цілком можливо, закордоном.


У світі на даний час оутсорсинг експлуатації мережі є в переліку топових трендів. Лідери серед вендорів - це Nokia Siemens Networks, Ericsson та Alcatel-Lucent. За оцінкою Informa Telecoms&Media, ці команії розділили між собою 60% світового ринку оутсорсигну обслуговування мереж мобільного зв'язку, а витрати операторів на такі послуги сягнуть $29 мільярда до 2014 року.

Таж дослідницька компанія Informa Telecoms&Media оцінює економію оператора від подібних контрактів до 20-25% - від витрат на обслуговування та експлуатацію мереж.

Прикладами останніх вагомих контрактів можна привести контракт між Nokia Siemens Networks та Orange на підтримку мереж мобільного оператора у Великобританії та Іспанії, чи недавній контракт між Ericsson та Mobilicity у Канаді.

В Україні підписаний Managed Services контракт між ЗАТ «Телесистеми України» (CDMA-оператор PEOPLEnet) та Huawei Technologies Co. У рамках підписаної угоди Huawei уже почав займатись експлуатацією мережі оператора, а також проведе розширення ємності існуючої оптичної мережі «телесистем». Детальніше розповісти про цей контракт представники підрядника відмовились.

Що дає оутсорсинг оператору? Передача функцій обслуговування та експлуатації дозволяє оптимізувати витрати компанії і кількість персоналу. Причому йдеться не лише про чисельність персоналу, котрі зайняті в обслуговуванні мережі, але й про багато допоміжних служб - транспорт, охорона праці, навчання, тощо. Аналогічно і економія перевищує фонд заробітної плати та соціальних пакетів відповідних працівників.

Що дає оутсорсинг підрядній організації? Окрім прямих прибутків, як от доходи від контракту на оутсорсинг, це і збільшення ринку збуту для свого обладнання та послуг. У сучасних ринкових умовах вендори прагнуть перетворитись із "продавців заліза" на "продавців послуг", і Managed Services одна із найвигідніших для них пропозицій.
«Наше рішення в сфері експлуатації та обслуговування мереж (Managed Services) дозволяє операторам спростити діяльність, пов'язану із технічним керуванням мережею, та сконцентруватись на основному бізнесі компанії», - коментує керівник бізнес-підрозділу «Глобальні послуги» компанії Nokia Siemens Networks Ашиш Чаудхари (Ashish Chowdhary). - Ми раді, що МТС обрала нас як партнера у цьому проекті, оскільки цей вибір підтверджує лідерську позицію компанії на ринку професійних послуг у регіоні».

Хочу окремо звернути увагу на персонал компанії МТС, який перейде у штат NSN та субпідрядних організацій. Вони потрібні обом компаніям для більш плавного "перехідного періоду", протягом якого експлуатацією та плануванням займатимуться люди, які виконували ці функції у МТС. Проте на мою думку, з часом структура буде змінюватись і оптимізовуватись, і частина з 250 осіб буде віддана субпідрядникам.

2 comments:

  1. Дописав до статті український досвід ;) На жаль, пресс-служба оператора проігнорувала мої запитання, а Huawei відмовився надавати інформацію стосовно цього контракту, проте за моїми данними передача мережі на даний момент знаходиться у процесі

    ReplyDelete
  2. А ще частина з цих 250 людей просто втратить роботу...

    А за деякою інформацією "з третіх рук", ОАО МТС буде розширяти практику підряду, і про нові контракти ми дізнаємось ще у цьому році

    ReplyDelete